Emigracja do Australii - czy warto zmieniać całe życie?

Emigracja do Australii - czy warto zmieniać całe życie?

W dzisiejszych czasach ze względu na sytuację gospodarczą i polityczną kraju coraz bardziej popularna staje się u nas w Polsce emigracja do Australii. Czy warto emigrować? Wielu z nas myśli, że tam właśnie będzie łatwiej czy to znaleźć pracę czy też łatwiej żyć. Ale czy w rzeczywistości taka jest prawda? Chyba dopiero pobyt w Australii może zweryfikować rzeczywistość. Niemniej jednak co roku setki tysięcy osób osiedlają się w Australii. W rzeczywistości więcej osób dostaje status rezydenta niż australijczyków się rodzi, co dowodzi jak wielu ludzi z całego świata pożąda przeprowadzki do Australii.

Poruszymy w tym artykule temat emigracji do Australii bardziej od strony praktycznej niż emocjonalnej. Co należy zrobić i jakie dokumenty pozyskać zanim będziemy mogli emigrować do Australii?

Zacznijmy może od faktu, żeby polecieć do Australii trzeba posiadać wizę. Okazuje się że jest ich cały szereg , a każda wiza różni się od innych warunkami jakie należy spełnić aby ją otrzymać. Pomijając zatem wizę turystyczną, która jest stosunkowo prosta do otrzymania dla Polaków, zajmiemy się innymi wizami jakie są możliwe i pomogą nam zamieszkać w Australii.

Najbardziej pożądana dla osób, których celem jest emigracja do Australii, jest wiza stałego pobytu. Wiza taka pozwala jej posiadaczom żyć i mieszkać w Australii na zasadach jak rodowity Australijczyk.

Poruszymy tutaj temat tak zwanej migracji zawodowej. Zdobycie wizy na podstawie kwalifikacji zawodowych nie jest łatwe, ale w momencie jej uzyskania możemy zamieszkać w Australii na stałe. Najlepsza opcją jest uzyskanie wizy  „skilled independent”. Aby myśleć o tej wizie – przede wszystkim nasz zawód musi być na liście zawodów poszukiwanych w Australii SOL/CSOL.

Żeby otrzymać wizę skilled należy wypełnić również test punktowy, w którym punkty zdobywa się między innymi za:

Jeśli nasz zawód jest na liście, kolejnym niezbędnym krokiem będzie uznanie go na warunki Australijskie przez odpowiednią instytucję.

Uzyskanie takiej wizy w celach emigracyjnych wymaga przede wszystkim od nas cierpliwości a także bardzo dużego nakładu pracy w przygotowanie aplikacji wizowej. Wiele osób, które same aplikują o wizę, się gubi podczas całego procesu wizowego i dostarcza nieodpowiednie dokumenty do aplikacji wizowej, przez co często ich wiza nie zostaje przyznana. Australijski Agent Migracyjny może pomóc w przygotowaniu aplikacji wizowej. Osoba taka doskonale orientuje się we wszelkich aspektach emigracji do Australii i niewątpliwie może zwiększyć nasze szanse na uzyskanie wizy poprzez odpowiednie przygotowanie aplikacji wizowej oraz rozmowę z Urzędem Imigracji Australii oraz innymi instytucjami w naszym imieniu.

Widzimy zatem że nie jest wcale tak łatwo wyemigrować do Australii na podstawie kwalifikacji zawodowych. Kraj ten ma bardzo duże wymagania jeśli chodzi o emigrantów przez co właśnie powyżej opisana wiza jest jednym z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o nasz wyjazd na ten kontynent.

W wielu opiniach możemy przeczytać że właśnie wybór odpowiedniej wizy ma bardzo duże znaczenie. Dlatego też przed wyborem odpowiedniej wizy bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest poradzenie się Agenta Migracyjnego.

Podsumowując możemy śmiało powiedzieć że wyjazd do Australii jest bardzo ciekawym pomysłem. Nawet jeśli nie uda się nam uzyskać wizy skilled by osiedlić się w Australii, i tak warto pojechać tam choćby po to by pomieszkać trochę, poznać ludność i obyczaje.